Celem projektu jest rozwój potencjału produktów oferowanych przez Hydropolis sp. z o.o., poprzez:
Wartość projektu: 1 100 000,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 880 000,00 PLN
Firma Hydropolis uzyskała wyróżnienie w Konkursie Najlepsze rozwiązania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ) za eksperymentalną uprawę wertykalną wraz z systemem kontrolowanych warunków. Firma otrzymała nagrodę w wysokości 20 000 zł , która została sfinansowana ze środków poddziałania 2.4.1. POIR „Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.
Cel projektu: Celem projektu jest skalowanie sprzedaży technologii Hydropolis na północnym obszarze Polski – w tym na Podlasiu. W ramach projektu planowane jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami z branży spożywczej oraz rolnikami w celu edukacji i szerzenia świadomości w zakresie rozwiązań rolnictwa wertykalnego z kontrolowanymi warunkami. Celem tych aktywności jest znalezienie przedsiębiorców chętnych na zakup rozwiązań Hydropolis lub na kontraktowanie odbioru produktów z farm wertykalnych projektowanych dla innych klientów Hydropolis.
Wartość projektu: 1 000 000 PLN
Projekt ma na celu zintegrowanie ekosystemu startupowego, intensyfikację i rozwój działań przeznaczonych dla startupów, które są ukierunkowane i/lub mają potencjał na skalowanie działalności (również w wymiarze globalnym).
Ekosystem startupowy definiujemy jako sieć osób, firm i instytucji – inwestorów, administracji publicznej, instytucji finansowania (VC i publicznego), inkubatorów biznesu, uczelni i innych kategorii podmiotów, które funkcjonują na rynku (lokalnym, regionalnym, krajowym czy globalnym), które są zaangażowane w tworzenie, rozwój i wspieranie startupów. Do ekosystemu zaliczamy więc również podmioty typu akceleratory, mentorzy, eksperci czy aniołowie biznesu.
Startupy (zarówno polskie jak i międzynarodowe) znajdują się na różnych etapach rozwoju, jak również działają w różnych uwarunkowaniach prawnych, gospodarczych i kulturowych. Ekosystem startupowy w Polsce należy uznać za stosunkowo młody, dlatego wymaga tworzenia i rozwijania sprzyjających warunków do dalszego efektywnego wzrostu, ale też profesjonalizacji działań i instrumentów. Różne etapy rozwoju oznaczają, że startupy (w zależności, na jakim etapie rozwoju się znajdują) mają różnorodne potrzeby.
Wartość wsparcia: 200 000zł
Hydropolis realizuje projekt “Udział w programie akceleracyjnym Concordia Design
Accelerator w ramach ścieżki B2B/B2A/Inwestorska” w ramach projektu pn. „Concordia
Design Accelerator – We turn ideas into human profit”, w ramach programu Fundusze
Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki działanie Startup Booster Poland – Smart Up.
Cel projektu: Technologia uprawy rukoli – osiągnięcie plonu przynajmniej 3 kg/m2 przy wykorzystaniu wytworzonej infrastruktury w ramach KM1 oraz przy sterowaniu uprawą poprzez system zarządzania wytworzony w ramach KM2. Stworzenie instrukcji, procedur uprawowych, analiz ryzyk technicznych i infrastrukturalnych wielkoskalowej uprawy rukoli wraz z doborem oraz wyceną maszyn i urządzeń koniecznych do wdrożenia takiej uprawy. Dostarczenie próbek rukoli do Partnera Biznesowego.
Dofinansowanie: 374 966,27 PLN