Mężczyzna na tle banera Hydropolis
Hydropolis » Blog » Jak rolnictwo wertykalne może pomóc Twojemu biznesowi
16.03.2023 Autor: Hydropolis

Jak rolnictwo wertykalne może pomóc Twojemu biznesowi

Hydropolis » Blog » Jak rolnictwo wertykalne może pomóc Twojemu biznesowi
Autor: Hydropolis

Czas to pieniądz, a my dbamy o to, aby proponowane rozwiązania były opłacalne i realnie do zrealizowania w założonym harmonogramie. Każdy biznes wymaga zaangażowania i zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Wiemy to, dlatego też nie obiecujemy rzeczy niemożliwych i nie doradzamy rzeczy nieopłacanych.

W Polsce technologia upraw wertykalnych jest jeszcze nową specjalizacją, a my jesteśmy jej pionierami. Sprawdź, czy chcesz zainwestować w rozwój własnej farmy wertykalnej.

Sezon trwa 365 dni w roku

Zacznijmy od tego, jakie są zalety posiadania farmy wertykalnej? Jedną z najważniejszych korzyści jest jej niezależność od warunków atmosferycznych. Jest to całoroczna produkcja roślin w kontrolowanych warunkach. Rolnictwo wertykalne jest odpowiedzią na obecne bolączki rolników, którzy zmagają się ze zmianami klimatycznymi.

Rolnictwo tradycyjne uzależnione jest od klimatu. Rządzi się sezonowością i wymaga dużej przestrzeni do zagospodarowania. W Polsce aż 6,5 mld PLN mogą być warte plony, które tracimy przeciętnie co roku w wyniku susz![1] Obecnie użytki rolne w Polsce stanowią aż ok 60% powierzchni kraju.


Rolnictwo wertykalne to:

Biznes: Zwrot inwestycji w ciągu 2-6 lat

Wzrost: 2-5 krotnie szybciej plony

Troska o środowisko: ok 95% mniej zużytej wody w porównaniu do tradycyjnego rolnictwa

Mała przestrzeń: Od 52 do 114 kg plonów rocznie z metra kwadratowego


Poziom zainteresowania rolnictwem wertykalnym w ciągu ostatnich 15 lat

Rolnictwo wertykalne wykres
Źródło: Explodingtopics.com

Powtarzalność i skalowalność

Jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana. Na przekór tym słowom oferujemy rozwiązanie, które jest powtarzalne i do tego skalowalne. Dzięki autorskiej technologii Grow Wizard masz stały dostęp i kontrolę nad warunkami panującymi na uprawie. System wczesnego alarmowania poinformuje Cię w razie awarii oraz zarekomenduje proste rozwiązanie problemu.

Grow Wizard to oprogramowanie umożliwiające zdalną komunikację z systemem automatyki w miejscu uprawy w Smart Crop (na wózkach uprawowych) lub w Plantainerze (w kontenerze). 

Podstawowe zadania aplikacji to:

– Kontrola warunków, czyli podgląd do parametrów takich jak: nawodnienie, oświetlenie, temperatura, wilgotność, koncentracja CO2
– Zarządzanie wieloma uprawami jednocześnie z tego samego urządzenia
– Planowanie – Dziennik technologa upraw

Rolnictwo 4.0 oparte na data driven

Rolnictwo wertykalne nie istnieje bez technologii i analizy danych. Rolnictwo i automatyka są ze sobą nierozłączne.  “Inteligentne rolnictwo” pozwala na zwiększenie efektywności prowadzonej uprawy i jej skalowalność.

W przypadku starcia: tradycyjna uprawa z nowoczesną technologia vs susza/powódź zwycięzca może być tylko jeden. Uprawy hydroponiczne w kontrolowanych warunkach zapewniają większą stabilność i dokładają swoją małą cegiełkę do zrównoważonego rozwoju.

Masz nasze know how

Zespół Hydropolis to specjaliści z pasji i z zawodu. Wykształcenie technologiczne zdobywali na polskich i zagranicznych Uniwersytetach. Wiemy, że wiedza uniwersytecka to nie wszystko, choć jest ona bazowa, przy naszych rozwiązaniach. Posiadamy własne centrum B+R, które stale pracuje nad przepisami uprawowymi na nowe gatunki roślin, kwiatów oraz roślin leczniczych.


Poznaj nas!

Wojciech Krajewski

 Linkedin

Wojciech Krajewski
Przedsiębiorca mający sukcesy w prowadzeniu dwóch firm z branży nowoczesnych technologii (inżynieria chemiczna, OZE). Pracował przy międzynarodowych projektach komercyjnych oraz naukowo-badawczych. Z wykształcenia Inżynier Chemii oraz Energetyki Politechniki Krakowskiej w Krakowie. 

https://www.linkedin.com/in/wojciechkrajewski777/

Anna Drwięga

Linkedin

Anna Drwięga
Swoje doświadczenie biznesowe zaczęła zdobywać na studiach współpracując przy wprowadzaniu do Polski amerykańskiej marki kosmetycznej. Pracowała w branży OZE.

Z wykształcenia inżynier Hydrotechniki i Geoinżynierii Politechniki Krakowskiej, magister Zarządzania i Inżynierii Produkcji Akademii Górniczo Hutniczej. 

https://www.linkedin.com/in/anna-drwiega/


3 podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć inwestując w rolnictwo wertykalne

Każdy kiedyś zaczyna i stawia swoje pierwsze kroki. Poniżej zebraliśmy 3 najważniejsze aspekty, o których musisz pamiętać rozpoczynając swoją przygodę z rolnictwem wertykalnym. Pytań możesz mieć więcej – zajrzyj do zakładki FAQ, gdzie odpowiadamy na najczęściej poruszane wątki przez naszych Klientów.

To warto wiedzieć myśląc o budowie farmy wertykalnej

1. Twój Klient: poznaj swoich odbiorców, ich potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się, ile towaru będą potrzebować i w jakim okresie.

2. Finansowanie: znajdź źródło finansowania swojego projektu. Weź pod uwagę czas na stworzenie farmy i wdrożenie automatyki.

3.  Wiedza: obecnie każda z firm tworzy własne technologiczne rozwiązania do stworzenia uprawy wertykalnej. Nie ma jednego źródła wiedzy m.in. o przepisach uprawowych. Ucz się od ekspertów z tej dziedziny.

Zbuduj z nami lepsze jutro


Jak opisać w kilku słowach, czym jest rolnictwo wertykalne? Technologia dostępna 365 dni w roku, która dostarcza efektywne rozwiązania dla Ciebie (biznesu) i ludzi (świeża, zdrowa żywność). Choć to nie prezentuje całego zakresu możliwości jakie daje uprawa w systemie wertykalnym to myślimy, że przybliża Ci trochę, co wspólnie możemy osiągnąć i zyskać. Jeśli jesteś głodny wiedzy, skontaktuj się z nami przez poniższy formularz. Do usłyszenia!


Głodny wiedzy?
Przejdź do calendly i umów z nami spotkanie!


[1] Markiewicz, J., Ogórek, S. Gospodarcze koszty suszy dla polskiego rolnictwa, Working Paper, nr 3, Polski Instytut Ekonomiczny, Warszawa 2022

Podobne artykuły

Udostępnij

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco!

Please wait...

Dziękujemy za zapis do newslettera

Skip to content