Czas to pieniądz, a my dbamy o to, aby proponowane rozwiązania były opłacalne i realnie do zrealizowania w założonym harmonogramie. Każdy biznes wymaga zaangażowania i zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Wiemy to, dlatego też nie obiecujemy rzeczy niemożliwych i nie doradzamy rzeczy nieopłacanych.
W Polsce technologia upraw wertykalnych jest jeszcze nową specjalizacją, a my jesteśmy jej pionierami. Sprawdź, czy chcesz zainwestować w rozwój własnej farmy wertykalnej.
Zacznijmy od tego, jakie są zalety posiadania farmy wertykalnej? Jedną z najważniejszych korzyści jest jej niezależność od warunków atmosferycznych. Jest to całoroczna produkcja roślin w kontrolowanych warunkach. Rolnictwo wertykalne jest odpowiedzią na obecne bolączki rolników, którzy zmagają się ze zmianami klimatycznymi.
Rolnictwo tradycyjne uzależnione jest od klimatu. Rządzi się sezonowością i wymaga dużej przestrzeni do zagospodarowania. W Polsce aż 6,5 mld PLN mogą być warte plony, które tracimy przeciętnie co roku w wyniku susz![1] Obecnie użytki rolne w Polsce stanowią aż ok 60% powierzchni kraju.
Rolnictwo wertykalne to:
• Biznes: Zwrot inwestycji w ciągu 2-6 lat
• Wzrost: 2-5 krotnie szybciej plony
• Troska o środowisko: ok 95% mniej zużytej wody w porównaniu do tradycyjnego rolnictwa
• Mała przestrzeń: Od 52 do 114 kg plonów rocznie z metra kwadratowego
Poziom zainteresowania rolnictwem wertykalnym w ciągu ostatnich 15 lat
Jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana. Na przekór tym słowom oferujemy rozwiązanie, które jest powtarzalne i do tego skalowalne. Dzięki autorskiej technologii Grow Wizard masz stały dostęp i kontrolę nad warunkami panującymi na uprawie. System wczesnego alarmowania poinformuje Cię w razie awarii oraz zarekomenduje proste rozwiązanie problemu.
Grow Wizard to oprogramowanie umożliwiające zdalną komunikację z systemem automatyki w miejscu uprawy w Smart Crop (na wózkach uprawowych) lub w Plantainerze (w kontenerze). Podstawowe zadania aplikacji to: – Kontrola warunków, czyli podgląd do parametrów takich jak: nawodnienie, oświetlenie, temperatura, wilgotność, koncentracja CO2 – Zarządzanie wieloma uprawami jednocześnie z tego samego urządzenia – Planowanie – Dziennik technologa upraw |
Rolnictwo wertykalne nie istnieje bez technologii i analizy danych. Rolnictwo i automatyka są ze sobą nierozłączne. “Inteligentne rolnictwo” pozwala na zwiększenie efektywności prowadzonej uprawy i jej skalowalność.
W przypadku starcia: tradycyjna uprawa z nowoczesną technologia vs susza/powódź zwycięzca może być tylko jeden. Uprawy hydroponiczne w kontrolowanych warunkach zapewniają większą stabilność i dokładają swoją małą cegiełkę do zrównoważonego rozwoju.
Zespół Hydropolis to specjaliści z pasji i z zawodu. Wykształcenie technologiczne zdobywali na polskich i zagranicznych Uniwersytetach. Wiemy, że wiedza uniwersytecka to nie wszystko, choć jest ona bazowa, przy naszych rozwiązaniach. Posiadamy własne centrum B+R, które stale pracuje nad przepisami uprawowymi na nowe gatunki roślin, kwiatów oraz roślin leczniczych.
Poznaj nas!
Wojciech Krajewski
Przedsiębiorca mający sukcesy w prowadzeniu dwóch firm z branży nowoczesnych technologii (inżynieria chemiczna, OZE). Pracował przy międzynarodowych projektach komercyjnych oraz naukowo-badawczych. Z wykształcenia Inżynier Chemii oraz Energetyki Politechniki Krakowskiej w Krakowie.
Anna Drwięga
Swoje doświadczenie biznesowe zaczęła zdobywać na studiach współpracując przy wprowadzaniu do Polski amerykańskiej marki kosmetycznej. Pracowała w branży OZE.
Z wykształcenia inżynier Hydrotechniki i Geoinżynierii Politechniki Krakowskiej, magister Zarządzania i Inżynierii Produkcji Akademii Górniczo Hutniczej.
Każdy kiedyś zaczyna i stawia swoje pierwsze kroki. Poniżej zebraliśmy 3 najważniejsze aspekty, o których musisz pamiętać rozpoczynając swoją przygodę z rolnictwem wertykalnym. Pytań możesz mieć więcej – zajrzyj do zakładki FAQ, gdzie odpowiadamy na najczęściej poruszane wątki przez naszych Klientów.
1. Twój Klient: poznaj swoich odbiorców, ich potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się, ile towaru będą potrzebować i w jakim okresie.
2. Finansowanie: znajdź źródło finansowania swojego projektu. Weź pod uwagę czas na stworzenie farmy i wdrożenie automatyki.
3. Wiedza: obecnie każda z firm tworzy własne technologiczne rozwiązania do stworzenia uprawy wertykalnej. Nie ma jednego źródła wiedzy m.in. o przepisach uprawowych. Ucz się od ekspertów z tej dziedziny.
Jak opisać w kilku słowach, czym jest rolnictwo wertykalne? Technologia dostępna 365 dni w roku, która dostarcza efektywne rozwiązania dla Ciebie (biznesu) i ludzi (świeża, zdrowa żywność). Choć to nie prezentuje całego zakresu możliwości jakie daje uprawa w systemie wertykalnym to myślimy, że przybliża Ci trochę, co wspólnie możemy osiągnąć i zyskać. Jeśli jesteś głodny wiedzy, skontaktuj się z nami przez poniższy formularz. Do usłyszenia!
Głodny wiedzy?
Przejdź do calendly i umów z nami spotkanie!
[1] Markiewicz, J., Ogórek, S. Gospodarcze koszty suszy dla polskiego rolnictwa, Working Paper, nr 3, Polski Instytut Ekonomiczny, Warszawa 2022