O nas

Poznaj naszą misję, cele i zespół.
scroll down

Historia Hydropolis

2018

Rozpoczęcie projektu
Hydropolis

2020

Prototypowa uprawa wewnątrz kontenera morskiego

2021

Otwarcie uprawy pokazowej oraz centrum B+R w Krakowie

2022

Rozpoczęcie sprzedaży systemu Plantainter
oraz Smart Crop

2019

Nawiązanie współpracy
z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

2021

Zamknięcie rundy finansowania preseed
z kwotą 970 tyś. PLN

2022

Zamknięcie rundy finansowania seed z kwotą 2,1 mln PLN

2022

Ciągłe badania i rozwój produktów oraz algorytmów uprawowych

Nasza misja

W Hydropolis projektujemy i budujemy nowoczesne systemy upraw wertykalnych. Naszą misją jest dostarczanie najefektywniejszej technologii, która stanowi ekologiczną alternatywę dla konwencjonalnego rolnictwa. Chcemy budować świat, w którym każdy ma dostęp do świeżej wody i zdrowej żywności. Naszym klientom oferujemy wydajne i zrównoważone rolnictwo na miarę XXI wieku. Chcemy inspirować rolników i przedsiębiorców na całym świecie, aby wspólnie budować bardziej zrównoważony łańcuch żywnościowy. Razem - dla przyszłych pokoleń.

Cele

  • Zmniejszenie zużycia wody oraz emisji pyłów do atmosfery poprzez hydroponiczną uprawę roślin.
  • Wykorzystywanie terenów zurbanizowanych do tworzenia lokalnych i szeroko dostępnych upraw wertykalnych.
  • Badania i rozwój w celu poszerzeniu możliwości upraw i obniżaniu kosztów pracy.
  • Tworzenie niezależnych, samowystarczalnych ośrodków (miast, kampusów).
  • Zwiększanie komfortu oraz bezpieczeństwa pracy przy uprawie roślin.

Nasze wartości

Zaangażowanie

Do każdego projektu podchodzimy z pasją i zaangażowaniem. Proponujemy kompleksowe rozwiązania, zaprojektowane z myślą o indywidualnych potrzebach. Jesteśmy obecni na każdym etapie projektowania i budowania naszych systemów. Pozwala nam to zadbać o to, aby wszystkie oczekiwania naszych Klientów były spełnione

Rzetelność

W naszej pracy kierujemy się etyką i rzetelnością. Nasz zespół stosuje się do wysokich standardów pracy gwarantując przejrzystość procesów w firmie oraz najwyższą jakość oferowanych usług. Nie obiecujemy rzeczy niemożliwych oraz nie doradzamy rzeczy nieopłacalnych. Naszych Klientów traktujemy tak jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Innowacyjność

Budujemy przełomową technologię, która ma służyć bezpieczeństwu przyszłych pokoleń i zdrowiu naszej planety. Nieustannie staramy się udoskonalać oraz poszerzać możliwości oferowanych usług w celu dostarczenia najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów. W naszym centrum B&R testujemy i weryfikujemy technologię, która pozwoli odpowiedzieć na współczesne problemy świata – lokalnie i globalnie.

Zespół Hydropolis

Wojciech Krajewski

CEO

Anna Drwięga

COO

Jacek Półtoranos

CTO

Marcin Łasak

CIO

Dla inwestorów

Wiadomość od CEO

Badania i skalowanie. Właśnie w te aspekty biznesu Hydropolis inwestuje wszystkie swoje zasoby. Konwencjonalne rolnictwo nie wystarczy by sprostać potrzebom XXI wieku. Nasze rozwiązanie już teraz zapewnia bezpieczny i stabilny zysk dla naszych klientów. W przyszłości ta forma rolnictwa będzie nie tylko najbardziej opłacalna, ale również konieczna ze względów klimatycznych. Świetnie rozumieją to nasi inwestorzy. Świadomi momentu, w którym jesteśmy, z przyjemnością zapraszam Państwa do wspólnego wzrostu.

Wojciech Krajewski

CEO Hydropolis

Piszą o nas

Wyborcza.pl

Innowacja polskiej firmy: wertykalna farma w kontenerze morskim

Czytaj artykuł

Mam Startup

Hydropolis pozyskał 2,1 mln zł. Agritechowy startup opracował technologię kontrolowanych warunków wzrostu roślin

Czytaj artykuł

Cyfrowa RP

Uprawy z kontenera wsparte AI i aplikacją. To przyszłość rolnictwa?

Czytaj artykuł

Spidersweb

Hydropolis spełnia marzenia Polaków. I szykuje absolutny hit: całoroczną plantację truskawek

Czytaj artykuł

Badania i rozwój

Nasze centrum B+R zlokalizowane w Polsce wyposażone jest w cztery linie uprawowe pozwalające na uprawę różnych gatunków roślin w tym samym czasie. Każda linia zapewnia oddzielne warunki do wzrostu roślin: temperaturę, wilgotność, nawadnianie, naświetlenie, stężenie gazów. Możliwość optymalizacji warunków oraz oceny wpływu zmian na wzrost rośliny pozwala nam na opracowywanie nowych algorytmów uprawowych.

Jakość roślin, które wzrastają według naszych przepisów uprawowych, jest dla nas bardzo ważna. Każda uprawa w centrum B+R zakończona jest badaniami składu mikrobiologicznego rośliny. Badania te wykonujemy w jednostkach zewnętrznych – między innymi na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Jeżeli jesteś zainteresowany działaniami naszego działu B+R – zapraszamy do kontaktu.