Smart Corp

Smart Crop

Technologia upraw wertykalnych na dedykowanych konstrukcjach nośnych
scroll down

Wertykalna uprawa roślin w systemie SMART CROP - kluczowe elementy

 • Wielopiętrowe stelaże
  lub wózki uprawowe
 • Nawodnienie hydroponiczne
 • Stacja wysiewowa – Nursery
 • Oprogramowanie sterujące
  Grow Wizard
 • Automatyka uprawowa
 • Lampy HydroLED
  o specjalnie dobranym spektrum
 • Pomieszczenia robocze:
  strefa dezynfekcji, strefa zbioru, czyszczenia, magazyny
 • Opcjonalnie: instalacja fotowoltaiczna
Stelaże 2

Uprawiaj efektywnie z technologią Hydropolis

SMART CROP to skalowalny system do uprawy roślin w kontrolowanych warunkach (farma wertykalna). Przeznaczony jest on do zabudowany wewnątrz hal lub innych przestrzeniach zamkniętych o powierzchni od 200 do 5000 m2.

Oferta Hydropolis to:

 • Analiza zapotrzebowania oraz możliwości produkcyjnych
 • Projekt systemu: SMART CROP lub Plantainer wraz z oprogramowaniem Grow Wizard
 • Wyliczenia ekonomiczne
 • Warsztaty techniczne z Klientem wraz z planowaniem logistyki pracy uprawy wertykalnej Wykonawstwo
 • Wykonawstwo
 • Uruchomienie uprawy i szkolenie pracowników
 • Wsparcie specjalistów Hydropolis

Jakie rośliny można uprawiać na farmach wertykalnych

butterhead

Sałata masłowa

curly

Sałata karbowana

Batavia

Sałata batawska

romaine

Sałata rzymska

Bazylia

Bazylia

minth

Mięta

thyme

Tymianek

Mikroliscie

Mikroliście

About 4

Miejsce na twój gatunek rośliny

Poznaj katalog naszych rozwiązań

Katalog

Lub odwiedź nas osobiście

Skontaktuj się z nami!

Przeczytaj więcej na naszym blogu

FAQ

1. Dla kogo tworzymy uprawy Smart Crop?
System SMART CROP został zaprojektowany z myślą o budowie wielkopowierzchniowej uprawy wertykalnej wewnątrz kubatury typu hala, magazyn. Rośliny rosną na pionowych konstrukcjach nośnych (wózki uprawowe) lub na poziomych rynnach NFT.

Sposób uprawy dobierany jest w zależności od wybranego gatunku rośliny. Rolnictwo wertykalne w technologii SMART CROP to rozwiązanie dla osób, które myślą o skalowalnym biznesie w branży rolniczej, który można prowadzić niezależnie od pory roku. Nie ma konieczności posiadania przestrzeni pod uprawę.
2. Ile kosztuje Smart Crop?
Wycenę systemu Smart Crop przygotowujemy indywidualnie, w zależności od zapotrzebowania Klienta, dostępnej przestrzeni, ilości gatunków uprawowych.
3. Czy system Smart Crop może być dostosowany do moich potrzeb?
Pracujemy w formie „zaprojektuj i wybuduj” w związku z czym nasza technologia wertykalnych upraw roślin może być dostosowana do wymagań Klienta. System Smart Crop dobieramy pod kubaturę budynku, zapotrzebowanie oraz rodzaj produktu do uprawy.

W naszym zespole mamy inżynierów oraz architektów, którzy projektują Smart Crop tak, aby uzyskać jak najwyższy uzysk przy zachowaniu odpowiedniej ergonomii pracy w trakcie uprawy.
4. Jakie rośliny mogę uprawiać w Smart Crop?
W technologii SMART CROP mamy opracowane przepisy uprawowe dla sałat, ziół oraz mikroliści. Stale pracujemy nad rozwojem algorytmów uprawowych dla innych roślin. Istnieje możliwość stworzenia przepisu uprawowego na specjalnie życzenie Klienta.
5. Jaką muszę posiadać infrastrukturę, aby uprawiać w systemie Smart Crop?
Jako generalny wykonawca farm wertykalnych jesteśmy w stanie pomóc Ci na każdym etapie inwestycji. Od kupna odpowiedniego budynku do obsługi uprawy.

Budynek, przeznaczony do upraw powinien mieć zapewnioną odpowiednią moc przyłączeniową oraz wodną. Jeżeli nie wiesz, czy Twój budynek spełnia wymagania napisz do nas – odpowiemy na pytania.
6. Ile pracy konieczne jest do obsługi uprawy wertykalnej Smart Crop?
Wszystko zależy od skali uprawy. Nasze systemy zapewniają utrzymanie odpowiednich warunków atmosferycznych oraz nawodnienia i naświetlenia. Ze względu na znaczące koszty przy uprawach o wielkości do 2000 m2 niekoniecznie polecamy pełną automatyzację uprawy. Powyżej tej powierzchni automatyzacja procesów takich jak sadzenie, zbiór, pakowanie może być bardziej opłacalna.
7. Czy Smart Crop jest kompatybilny z aplikacją Grow Wizard?
Tak. Smart Crop przygotowany jest do zapewnienia zadanych parametrów uprawowych, czyli do utrzymania odpowiedniej temperatury, wilgotności, koncentracji gazów, parametrów pożywki w zbiorniku, nawodnienia oraz naświetlenia. Dodatkowo Grow Wizard pomaga przy planowaniu oraz ocenie uprawy.
8. Czy jest możliwość przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do Smart Crop?
Tak. W ramach projektowania uprawy możemy dostarczyć instalację fotowoltaiczną. Jej moc zależna jest od możliwości posadowienia na terenie uprawy.
9. W jaki sposób Hydropolis wspiera swoich klientów?
Nasi opiekunowie od uprawy wprowadzą Cię w każdy element obsługi SMART CROP. Naszym klientom oferujemy kompleksowe szkolenie oraz wsparcie na każdym etapie: od podpisania umowy po pełnoprawną uprawę wertykalną.
Skip to content