Plantainer środek 2

Plantainer

Technologia upraw hydroponicznych w kontenerach morskich
scroll down

Plantainer – kluczowe elementy technologii

Automatyczne nawodnienie
uprawy

Kolumny NFT

Obieg zamknięty wody
wraz z systemem rekultywacji
pożywki

System inteligentnego
dozowania pożywki

Lampy HydroLED

Nursery - Inkubator wysiewowy

Zespół czujników wraz
ze sterownikami

System chłodzenia i grzania

Instalacja fotowoltaiczna (opcja)

Strefa dezynfekcji

Uprawa wertykalna w kontenerze morskim

Pełnoprawna uprawa hydroponiczna wraz ze stacją wysiewową (nursery) oraz automatyką uprawową zaprojektowana wewnątrz kontenera morskiego. Kontener uprawowy Plantainer dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb Klienta.

Kompleksowa uprawa hydroponiczna - grafika

Pracujemy kompleksowo

Dostarczamy indywidualne rozwiązania pod klucz do prowadzenia farm wertykalnych na całym świecie: projekt, wykonawstwo oraz późniejszy nadzór i pomoc przy uprawie - od ziarenka do pierwszego zbioru.

Jakie rośliny można uprawiać w kontenerze morskim?

butterhead

Sałata masłowa

romaine

Sałata rzymska

curly

Sałata karbowana

arugula

Rukola

Bazylia

Bazylia

minth

Mięta

thyme

Tymianek

Mikroliscie

Mikroliście

About 4

Miejsce na Twój gatunek rośliny

Poznaj katalog naszych rozwiązań

Katalog

Lub odwiedź nas osobiście

Kontakt

Przeczytaj więcej na naszym blogu

FAQ

1. Czy Plantainer jest dla mnie?
Plantainer został zaprojektowany z myślą o opłacalnej, hurtowej produkcji żywności. Uprawa kontenerowa może być wykorzystywane zarówno do celów komercyjnych, jak i prywatnych. Wertykalna uprawa hydroponiczna z wykorzystaniem Plantainera świetnie sprawdzi się przy sklepach, większych restauracjach, hotelach, ale również może być dobrym rozwiązaniem dla wspólnot mieszkaniowych, szkół, uczelni wyższych.
2. Ile kosztuje Plantainer?
Koszt hydroponicznej uprawy w Plantainerze zależy od wyboru produkowanych roślin oraz dodatkowych funkcji, takich jak panele słoneczne, stacje uzdatniania wody itp.

Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: sales@hydro-polis.com, aby otrzymać indywidualną wycenę naszych produktów i usług.
3. Czy Plantainer może być dostosowany do moich potrzeb?
Jak najbardziej. Pracujemy metodą „zaprojektuj i wybuduj”, więc Plantainer możemy dostosować do Twoich potrzeb. Zarówno konstrukcyjnie – w przypadku, gdybyś chciał uprawiać wyższe rośliny, jak i pod względem automatyki i sterowania.

Podstawowa wersja Plantainera posiada 8 poziomów uprawowych, a w kubaturze kontenera morskiego typu chłodnia zmieściliśmy dodatkowo zbiornik główny wraz z całą hydrauliką (pompy, filtry, zbiorniki na pożywkę, pompki perystaltyczne itp.), lampy HydroLED, stację RO, stację wysiewową, blat roboczy oraz instalację elektryczną wraz z automatyką.

W zależności od tego, ile miejsca planujesz przeznaczyć na uprawę wertykalną, Plantainer może być rozbudowany do kilku a nawet kilkunastu kontenerów uprawowych.
4. Co mogę uprawiać w Plantainerze?
W Plantainerze można uprawiać rośliny niskie, np. zioła, sałaty, jak i inne warzywa standardowo uprawiane hydroponicznie. Istnieje również możliwość dostosowania kontenera pod uprawę roślin wyższych np. kwiatów. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne dla Twoich potrzeb.
5. Jakie są wymagania do instalacji Plantainera?
Aby móc zacząć uprawę hydroponiczą w Plantainerze, potrzebujesz dysponować utwardzonym terenem o powierzchni około 40 m2 oraz dostępem do prądu i wody. Do prawidłowego działania Plantainera konieczne jest przyłącze elektryczne (moc przyłączeniowa minimum 16 kW) oraz przyłącze wody. Wszystkie elementy potrzebne do uprawy, łącznie ze stacją rozsady, znajdują się już wewnątrz Plantainera.
6. Ile czasu i pracy zajmuje obsługa Plantainera?
Automatyka steruje całym cyklem uprawy hydroponicznej w Plantainerze. Do Twoich zadań należałoby: doglądanie wzrostu roślin, sadzenie roślin w stacji rozsady (nursery), przesadzanie roślin z nursery do kanałów uprawowych, zbiór oraz czyszczenie.

Nie są to ciężkie czynności i we wszystkich z nich zostaniesz przez nas przeszkolony. Szacowany czas pracy to 1h w ciągu dnia.
7. Czy Plantainer jest kompatybilny z aplikacją Grow Wizard?
Tak. Uprawa hydroponiczna w Plantainerze jest sterowana przez aplikację Grow Wizard. Automatyka, wraz z oprogramowaniem zapewnia utrzymanie odpowiednich parametrów uprawowych, czyli prawidłowej temperatury, wilgotności, koncentracji gazów, parametrów pożywki w zbiorniku, nawodnienia oraz naświetlenia. Aplikacja przez cały czas monitoruje stan uprawy oraz pomaga w jej planowaniu.
9. Czy jest możliwość przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do Plantainera?
Tak. W ramach projektowania uprawy możemy dostarczyć instalację fotowoltaiczną. Jej moc zależna jest od możliwości posadowienia na terenie uprawy.
10. Skąd biorą się kontenery używane do budowy Plantainerów?
Zazwyczaj korzystamy z już używanych kontenerów morskich lub izoterm. Odświeżamy je i dajemy im nowe życie, zwiększając tym samym ekologię naszych rozwiązań.

W przypadku Plantainerów projektowanych pod specyficzne wymagania dopuszczamy możliwość użycia kontenerów budowlanych (modułowych). Wszystkie te rzeczy ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb Klienta.
11. W jaki sposób Hydropolis wspiera swoich klientów?
Nasi specjaliści od hydroponicznej uprawy wprowadzą Cię w każdy element obsługi Plantainera. Naszym klientom oferujemy kompleksowe szkolenie oraz wsparcie na każdym etapie uprawy. Prywatny opiekun uprawy jest do Twojej dyspozycji w każdym momencie.
Skip to content